HAOXJ1 Сензорни Заврши Обука Играчка,со Полно Тело Заврши за да го Намалите Стресот Деца со Аутизам Анксиозност Смирувачки Терапија за Само-Смирувачки и Релаксирачки

HAOXJ1 Сензорни Заврши Обука Играчка,со Полно Тело Заврши за да го Намалите Стресот Деца со Аутизам Анксиозност

DEN 748.80

Достапност

✔ [Полно работно тело сензорни чорапи] : целото тело завиткани сензорни чорапи не само што може да им помогне на вашето дете да се подобри просторни свест, но исто така ги поттикне креативните вежба со дозволување на вашето дете сетилниот систем за да се организираат активности, а со тоа се подобрува рамнотежата, целокупните моторни способности и Правилно држење на телото контрола.Одличен OT алатка за деца со аутизам, АДХД или сензорна интеграција предизвици.9 inches XL : 165 * 74 см / 64. ✔ [Високо-квалитетни материјали] : Овие еластична сензорни чорапи се направени од мека Lycra материјал.Тоа може да се обезбеди на децата и возрасните со заштитна и имагинативна простор, кој е многу погодна за тактилни стимулација.✔ [Сетилно подобрен текст] : за Да се помогне во подобрување на телото на свеста, со полно тело, чорапи се забавна и возбудлива интерактивна обука алатка за деца/возрасните. ✔ [Помошен третман на децата расположение нарушувања] : Нашето тело чорапи може да помогне за подобрување на детското тело на свеста преку обезбедување на повеќе повратни информации за нивните делови од телото, и да им се помогне на децата со аутизам, сензорни обработка и моторни планирање вештини за да се изгради простор и телото на свеста!.Сензорна интеграција, физички граници и само-изразување.2 inches M : 119 * 69cm /46.2 inches The пакетот вклучува : 1x сензорни чорапи.Карактеристики : Материјал : еластична Lycra material Color : темно blue Size : S : 102 * 69 см / 40.Сетилен орган чорапи имаат владата функција за тактилни и притисок proprioceptors, како и оние кои се одбранбена во допир.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа