Wazakura Направени во Јапонија Ikebana Цветни Аранжмани за Полнење. Корју Ножици, Црна Kenzan, Керамички Цвет Вазна Подарок Сет. Цвет Shears, Suiban & Pin Жаба Tools - Црна Kenzan 2.4(61mm) + Црна ?

Wazakura Направени во Јапонија Ikebana Цветни Аранжмани за Полнење. Корју Ножици, Црна Kenzan, Керамички Цвет

DEN 2399.76

Достапност

【Комплет Содржина】 -1 на Корју Ножици -1 на Црна Kenzan -1 на Црна Цвет Вазна. 【Корју Цвет Ножици】Големина : L 6.69 x W 3.93 x H 0.78 во (170mm x 100mm x 20mm) Должина на Бришачи : 1.77 во (45mm) Тежина : 6.52 оз (185g) Материјал : S58 C црна јаглероден челик Ikebana : Корју стил. 【Црна Kenzan】 Големина : 2.4 2.4 x x 0.82" (61 x 61 x 21mm) Тежина : 0.5 lbs (247g) Pin жаба Големина : 1/16"(1.4 mm) во дијаметар, 1/2"(13mm) во висина Бројот на Игли : 168. 【Вазна】 Големина : L 8.66 × W 4.53 × H 2.95 инчен (L 220 × W 115 × H 75 мм) Тежина : 29.63 оз (840g) Материјал : Керамички, Боја Потекло : Yokkaichi, Mie префектурата (Јапонија) Стил : Banko yaki (banko ware) рачно изработени. 【Tsuru & Looped се Справи со Ножици】 Класичен Јапонски традиционални дизајн со looped во облик на контрола за помалку заморно корисничко искуство. 【Црна Слој】 се Совпаѓа со потемна боја вазна и го прави kenzan се помалку забележливи.【Црна Глазирани Керамички Suiban】Правоаголна црна стаклен suiban ikebana вазна со бела патина која изгледа како да се стопи снегот на црна позадина.Wazakura Направени во Јапонија Ikebana Цветни Аранжмани за Полнење.Корју Ножици, Црна Kenzan Цвет Носителот, Керамички Цвет Suiban Вазна Подарок Сет.Цвеќарницата Shears, Вазна & Pin Жаба Алатка Пакет.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа