Avenova Eyelid и Eyelash Чистење Спреј 3 Pack – Нежно Секојдневниот Hypochlorous Киселина Капак и Lash Чистење Спреј за Појасна и Поздрав Очи, ФДУ Расчисти Формула, 60mL (2.04 мл)

Avenova Eyelid и Eyelash Чистење Спреј 3 Pack – Нежно Секојдневниот Hypochlorous Киселина Капак и Lash Чистење

DEN 2039.76

Достапност

ПОЈАСНО, ПОЗДРАВ ОЧИ ПОЧНЕТЕ ТУКА - Avenova Спреј е докажано дека нежно ги отстранува eyelid и eyelash остатоци без сушење на чувствителната кожа околу очите.Се препорачува да се користи два пати дневно за време на вашиот наутро и навечер рутина.ЧИСТА ОЛЕСНУВАЊЕ – Avenova eyelid и eyelash чистење спреј е ФДУ-расчисти и клинички е докажано дека е најефикасен капак и lash чистење достапен без рецепт.Тоа ја олеснува хроничните око услови и контакт леќи нетолеранција.ФОРМУЛИРАН ЗА ТЕБЕ, ОД ТЕБЕ - Нашиот патентиран око нега решение, направени во САД, содржи 0.01% hypochlorous киселина, која вашето тело природно ги произведува за борба против токсините и воспаление, и без груби кајгана или детергенти додека стаклено шише го спречува пластични истекување.БЕЗБЕДЕН ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА - Avenova е безбедно за луѓето од сите возрасти да се вклучат во нивната дневна рутина.Се применува наутро и пред спиење, или во секое време имате сува или чеша очите, како што се по салата, во канцеларија или во движење.Avenova содржи само чисти состојки и се пакувани во некоја еколошки-пријателски стаклено шише.Совршен подарок или порибување stuffer!.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА - Употреба на пумпата за магла врз затворен eyelids и нека се исуши или спреј врз Nova Wipes или памук круг и нежно избришете eyelids и трепките. 3 шишиња се вклучени и секоја шише содржи 250 спрејови, кои треба да се искористи во рок од 28 дена од денот на отварањето за оптимално потенција.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа