Аудио-Техника AT-HA22TUBE Јапонија Увоз

Аудио-Техника AT-HA22TUBE Јапонија Увоз

DEN 1823.76

Достапност

Ироничен:Аудио-Техника、Големина:H 79 × W105×D142mm, Тежина:615g.Варијации на боите:сребрена/црна/сива/виолетова/gold/црвена/зелена/сина.Аудио Техника AT-HA22 TUBE Слушалки Цевка Засилувач има vacum цевка preamplifier која обезбедува уникатна богат звук кој може да се постигне само со цевка засилувачи.Независна Лево и Десно вакуум цевки коло создава hi-резолуција звук.Карактеристики Дизајн вработува хибриден систем со користење на двете vacum цевки и phlx технологија.Умре-фрлија алуминиум случај потиснува непотребни вибрации и нарушување.Со пригоден линија-преку излезна функција може да се користи AV систем или други AV уреди.Предните панели двојна излези им овозможи користење на двојно слушалки со кабел во исто време.Спецификации Максимална излезна ниво : 500m W+500m W (16 Ω, T. H. D : 10%) 300m W+300m W (32 Ω, T. H. D : 10%) 150m W+150m W (64 Ω, T. H. D : 10%) 60m W+60m W (150 Ω, T. H. D : 10%) 30m W+30m W (300 Ω, T. H. D : 10%) Фреквенциски карактеристики : 10 Hz~100k Hz(-3d B) Вкупно хармонично нарушување : 0.25% Или помалку (32 Ω, 20 m W излез) Јачина на бучава сооднос : повеќе од 100 d B (JIS-A) Напојување : DC15 V 1.2 A (доаѓа со AC адаптер) на Текст терминал : Линија на текст (PIN Jack x 2) Излезниот терминал : Headphone out (φ3.5mm стерео мини џек, φ6.3мм стерео џек) Reinsurer излез (PIN Jack x 2) на Текст attenuator прекинувач : 0 d B,-12 d B Тежина (главната единица само) : за 615g.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа