290 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Жица Конектори Qibaok Изолирани Електрични Терминали Комплет Водоотпорен Морски Crimp Конектор Асортиман Прстен Вилушка Кука Лопата

290 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Жица Конектори Qibaok Изолирани Електрични Терминали Комплет Водоотпорен

DEN 431.76

Достапност

MULTIFARIOUS ТЕРМИНАЛИ – Сите апликација колекции вклучуваат AWG12-10, 16-14, 22-16 задник, прстен, вилушка, кука,машки и женски брз прекинува конектори.Без лемење за полнење се потребни.ИЗДРЖЛИВОСТ– Секој терминал во нашата wire конектор за полнење има силна бакар барел да се одржи на жица тесни кога crimped.ВИСОК СПРОВОДЛИВОСТ – Висок квалитет бакар обезбедува одлична спроводливост, зголемен прилив, и се грижи помалку напон нестабилност, спречување на жици неуспеси и намалување на опрема за престој.Ви благодариме~ Пакет се Вклучени: 1 x Обновливи Случај 290 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Жица Конектори.Qibaok 290 КОМПЈУТЕРИ Топлина се Смалуваат Жица Конектори Спецификација : Бела Конектори(26-22 AWG) : ●10x Задник Конектори ЦРВЕНО Конектори(22-16 AWG) : ●10x Задник Конектори ●10x Прстен Терминали за секоја Големина (#10, 1/4" , 5/16" , 3/8" ) ●10x Брз ДИСК Женски Лопата Конектор ●10x Брз ДИСК Машки Лопата Конектор ●10x Вилушка Терминали на Големината #10 ●10x Кука Терминали на Големината #10 Сина Конектори(16-14 AWG) : ●10x Задник Конектори ●10x Прстен Терминали за секоја Големина (#10, 1/4" , 5/16" , 3/8" ) ●10x Вилушка Терминали на Големината #10 ●10x Брз ДИСК Женски Лопата Конектор ●10x Брз ДИСК Машки Лопата Конектор ●10x Кука Терминали на Големината #10 Црна Конектори(14-12 AWG) : ●10x Задник Конектори Жолта Конектори(12-10 AWG) : ●10x Задник Конектори ●10x Прстен Терминали за секоја Големина (#10, 1/4" , 5/16" , 3/8" ) ●10x Вилушка Терминали на Големината #10 ●10x Брз ДИСК Женски Лопата Конектор ●10x Брз ДИСК Машки Лопата Конектор ●10x Кука Терминали на Големината #10 Оперативни температури Опсег : Температурата на работа : -55°C-125°C Минимум намали температура : 80° Функција : ●Намалување на односот на 3:1 ●Одлично се водат и механички оштетувања отпор ●Ldeally проѕирен обезбедува затегнувачка цврстина ●Висока еластичност држи стабилен перформанси Гаранција : Ние стоиме зад квалитетот на нашите производи.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа