Мерење Алатка, Професионални Микрометар Внатре Микрометар Висока Точност Лесно да се Користи за Специјални Мерење Алатки за алатни машини(#2)

Мерење Алатка, Професионални Микрометар Внатре Микрометар Висока Точност Лесно да се Користи за Специјални

DEN 359.76

Достапност

Се користи за алатни машини, тела и специјални мерење алатки, итн.Достапни во четири стилови за избор.Точноста дизајн, висока точност и лесен за употреба.Погоден за LCD дисплеј производство и тестирање на опрема, позиционирање и вчитување на LCD призмата камери, оптички влакна позиционирање, оптички систем на комуникација производи и опрема за тестирање, итн.Погоден за фино подесување на различни точноста инструменти и мерна опрема.Функција : 1. Погоден за фино подесување на различни точноста инструменти и мерни equipment2. Погоден за LCD дисплеј производство и тестирање на опрема, позиционирање и вчитување на LCD призмата камери, оптички влакна позиционирање, оптички систем на комуникација производи и опрема за тестирање, итн.3. Се користи за алатни машини, тела и специјални мерење алатки, итн.4. Точноста дизајн, висока точност и лесно да се use5. Достапни во четири стилови за избор.Спецификација : Предмет Тип : Micrometer Material : Metal Color : Silver Range : 0-13mm Needle Тип : Round Accuracy : 0.01 mm Optional Стил : Рамна Глава, Рамна Глава со Лешник, Топката Главата, Топката Главата со Орев Пакет Листа : 1 x Внатре Micrometeror1 x Микрометар.


Параметрите на стоката

Item Type:
MicrometerMaterial
Color:
Silver
Range:
0-13mm
Needle Type:
Round
Accuracy:
0.01mmOptional Style
Package List:
1 x Inside Micrometeror :
1 x Micrometer :

Подобро ви се допаѓа