Taidacent Температура и Влажност Предавателот Modbus Температура Предавателот Цевковод со Висока прецизност Индустриски RS485 Влага Сензор RS485 Комуникација Експлозија-док

Taidacent Температура и Влажност Предавателот Modbus Температура Предавателот Цевковод со Висока прецизност

DEN 1176.00

Достапност

Производ модел : FG6010 напон температура и влажност предавател.Температурата мерен опсег : статус признавање 0-50 ℃ (може да се постави со бирање на код).Температурата грешка : ±0.5℃ (25℃).Влажност мерен опсег : 0-99.9%RH.Влажност грешка : ±3% RH.Производ модел : FG6010 напон температура и влажност предавателот Температура мерен опсег : статус признавање 0-50 ℃ (може да се постави со бирање на код) Температура грешка : ±0.5℃ (25℃) Влажност мерен опсег : 0-99.9%RH Влажност грешка : ±3% RH Мерење на точноста : 0.1℃/0.1%RH повратен сигнал : напон од 0-10 V (стандардно)/напон 0-5 Напојување напонот : DC12-36 V Земање период : 3s потрошувачка на Енергија : .


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа