Одобрени од Добавувачот 11/32 Увезени Jobbers Должина Вежба Празно (Пакување од 5)

Одобрени од Добавувачот 11/32 Увезени Jobbers Должина Вежба Празно (Пакување од 5)

DEN 2220.00

Достапност

БРЕНД : Одобрени од Добавувачот.ВЕЖБА СТИЛ : Вежба Празно.ТИП : Jobbers Должина.ФРАКЦИОНО ДИЈАМЕТАР : 11/32".ВКУПНА ДОЛЖИНА (OAL) : 4-3/4".Вежба Blank Application : Користи како gages, земјата иглички или суровини за алатка за правење битови и други сечење tools For се користи како евтина мерач игли, водич иглички, специјалност dowels иглички или слични applications Can се изработени во специјална сечење алатки или алатка битови, обичај удари или специјализирани водич pins Useful за jigs и тела каде специфични pin големини се потребни како водичи, locators или support Features : Земјата на вистинскиот цилиндрична форма во текот на нивните целосна должина, без било taper Hardened и земјата и се опремени со стандардна jobbers lengths Technical Податоци : Изработени од high speed steel Hardened и cylindrically ground Bright finish Tolerances : До .5000" (-.0002" или -.005mm).5001-.6250 (-.0005" или -.008mm).6251-1.000 (-.0005" или -.013mm)Спецификации : БРЕНД : Одобрени Vendor DRILL СТИЛ : Вежба Blank TYPE : Jobbers Length FRACTIONAL ДИЈАМЕТАР : 11/32"СЕВКУПНАТА ДОЛЖИНА (OAL) : 4-3/4"МАТЕРИЈАЛ : HSSFINISH : Bright FLUTE ТИП : месо тело СТИЛ : Straight DRILL ТОЧКА АГОЛ : ЦЕЛОКУПНАТА ДОЛЖИНА ИНЧИ (OAL) : 4-3/4"ПРОИЗВОДИТЕЛИ ДЕЛ БРОЈ : 1051022 DECIMAL ЕКВИВАЛЕНТ : 0.3436"ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО : Увоз.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа