USB Веб Камера HD 1080P,Стриминг веб-Камера со Микрофон Mute Копчето и Tripod се Залагаме за Зум/Skype/YouTube/OBS за Видео Конференции, Снимање и Игри за PC Десктоп или Лаптоп

USB Веб Камера HD 1080P,Стриминг веб-Камера со Микрофон Mute Копчето и Tripod се Залагаме за Зум/Skype/YouTube/OBS

DEN 719.76

Достапност

【Веб-камера Со Микрофон & Mute Копчето】Можете да го исклучите звукот на микрофонот со еден допир.Кога микрофонот светло за статус е зелена, тоа е поврзано.Кога микрофонот светло за статус е црвено, тоа е исклучен. 【1080 P Full HD Камера】на Нашата веб камера е придвижуван од вистински 1080 P Full HD COMS и 5-слој анти-отсјај оптичка леќа.Тоа може да се обезбеди врвен квалитет на видео за вас.Па тоа е одличен избор за онлајн класа/состанок и снимање на видео/конференции и во живо стриминг. 【360 степен ротација Дизајн】Можете да stably планината нашата веб камера на масата со tripod стојат или на горниот раб на мониторот.Нашите веб камера може да се ротира 360 степени лево и десно и 30 степен нагоре и надолу, па може да се прилагоди на агол точно како што сакате. 【98 степен Широк Агол веб Камера】Нашата веб камерата прави FHD видео во широк агол на 98 степени, кои ви даваат одлична искуство во живо стриминг, снимање на видео/конференција. 【Систем и Софтвер за Поддршка на】Нашите plug and play USB камера не бара дополнителни драјвери.Компатибилен со MAC OS X 10.10 или повисоко / Windows 7, 8, 10 / Андроид 5.0 или повисоко / и повеќе.Поддржани за Зум/Facebook/Skype/You Tube/OBS.ект.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа