Garlock 64 X 4246 - Klozure 21852-4246 МЕЛНИЦА-ПРАВО V - Fluoroelastomer Нафта Печат - Модел 64, Еден Усна со Пролетта, 20.5000 во Окно, 22.5000 во OD, 0.8750 во Ширина, ФАБРИКА-во ПРАВО V - Fluoroel

Garlock 64 X 4246 - Klozure 21852-4246 МЕЛНИЦА-ПРАВО V - Fluoroelastomer Нафта Печат - Модел 64, Еден Усна

DEN 1202.40

Достапност

вратило дијаметар : 20.5000 во.притисок толеранција : 7 psi.надворешен дијаметар : 22.5000 во.изградба опис : Еден Усна, Комбинација Жартиера и Прст Пролет Натоварен со Внатрешен Прстен.ширина : 0.8750 во.На KLOZURE МЕЛНИЦА-ПРАВО V (Fluoroelastomer) Модел 64 Нафта Печат семејство обезбедува висок триење и многу добар resistance Heavy-должност јаглероден челик надворешниот case Single усна конфигурација со комбинација од нерѓосувачки челик жартиера и прст spring Industry е највисок вратило-да-го понесе misalignment Operating Температура : -22 F да 400 F (-30 C да 204 C)Направени во USASpecification : бунари со дијаметар : 20.5000 inpressure толеранција : 7 psioutside дијаметар : 22.5000 inconstruction опис : Еден Усна, Комбинација Жартиера и Прст Пролет Натоварен со Внатрешен Ringwidth : 0.8750 incontinuous температура опсег : -22 да 400 Flip материјал : МЕЛНИЦА-ПРАВО V - Fluoroelastomermisalignment толеранција : 0.125 in design тип : Модел 64typical апликација : Тешка Услуга Апликации; Ротирачки Апликации; Основни Метали Индустрија, Челичната Индустрија; Алуминиумска Индустрија; Пулпа и Хартија за Индустријата; други Индустриски Applicationsseal тип на : слободен Усна со Springweight : 10.44 lbmaximum вратило површината на ветер : 7000 fpmharmonization код : 8487900040.UScasing : Со Надворешниот Casemanufacturer каталог број : 21852-4246.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа