BIGTREE Јога Топката 2022 Надградба Вежбање Фитнес Core Стабилност, Рамнотежа Сила 600 кг Капацитет Анти-Пукна Тешки Пренатална Birthing Yogaball за Office Home Салата

BIGTREE Јога Топката 2022 Надградба Вежбање Фитнес Core Стабилност, Рамнотежа Сила 600 кг Капацитет Анти-Пукна

DEN 311.76

Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.ВЕЖБА ЈОГА ТОПКА - Одлично за физикална терапија, спортски тренинг, губење на тежината вежба, а исто така и боди билдинг тренинг.Рака воздушна пумпа вклучени со дополнителни приклучоци.ЗАЈАКНУВАЊЕ на ЈАДРО – Напреден фитнес топки може да се користи за да го подобрите вашето јадро на мускулите, подобрување на рамнотежата и телесната тежина.Чинот на останатите се уште се вклучува екстра мускули, така можете да добиете подобри резултати со помалку тежина. [НАДГРАДИ 2021] КОМЕРЦИЈАЛНИ ОДДЕЛЕНИЕ МАТЕРИЈАЛ – Обезбедува одлична лизга отпорни искуство, па можете да се фокусирате на вашиот тренингот и не ја вашата опрема.Анти-пукна дизајн ќе застане за да 600lbs.Достапни во повеќе бои и големини.ЈОГА ИСТЕГНУВАЊЕ – Тркалање Squats со топката ● свртени Нагоре куче и свртени надолу куче ● Надолу куче со нога кренете да lunge водат ● Седиште ' рбетниот ротација ● Седиште штркот претставуваат ● Воин јас да воин II и од страна на агол ● Торзото ротација ● Склони режа клоци ● Супермен на топката ● Детето претставуваат ● Надлактицата рамнотежа ● Мост на топката ● Лежи хип водат.Билансот на топката ви обезбедува со совршен пренатална вежба која ви помага да го отворите вашиот карлицата и позицијата на вашето бебе во најдобар начин за испорака.Тоа, исто така, им помогне да се намали болката во грбот и породувањето болка додека правејќи го тоа лесно за вас да се движи околу. (ве молиме, користете под стручен надзор).


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Pure2Improve Јога Топка
  • Новак

Pure2Improve Јога Топка

DEN 2047.20

АнтиПукна Јога Топки, се Користи во Јога, Пилатес, и Топење Вежба Програми за Зајакнување на Фирмата Abs, Г