uxcell NTC 3950 100K Thermistor со 1 Метар Жица и Бела Женски 2 Pin Глава

uxcell NTC 3950 100K Thermistor со 1 Метар Жица и Бела Женски 2 Pin Глава

DEN 239.76

Достапност

Функција : температурата на мерење на главата е пред-жичен, тоа може да се користи со греење блок кој поддршка на thermocouple.Компатибилност : Широко се користи за 3 D печатач екструдер температура кревет или топла крајот.Параметар : Модел : 3950; Отпор : 100 K Ohm; Должина : 1 Метар / 3.28 Нозе.Инсталации изолација : висока температура PTFE.Одговара : На мерење температура : -40 °C ~ +200 °C(-40 °F ~ +392 °F), многу погодни за печатење со висока температура со вжарено.Температурата мерење главата е пред-жичен, тоа може да се користи со греење блок кој поддршка на thermocouple.Спецификација : Функција : со terminals Model : 3950 Resistance : 100 K Ohm Accuracy : ± 1%Должина на : 1 Метар / 3.28 Feet Pin Теренот : 2.54 mm Temperature Опсег : -40 °C ~ +200 °C / -40 °F ~ +392 °FWiring изолација : висока температура PTFE.Пакет Содржина : 1 x Thermistor.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа