Професионални Тетоважа Ротари Машина се Користи за Лагер и Сенчење Моторни Тетоважа Машински Алуминиумски Тетоважа Пенкало Трајна Шминка Машина Изведувач

Професионални Тетоважа Ротари Машина се Користи за Лагер и Сенчење Моторни Тетоважа Машински Алуминиумски Тетоважа

DEN 2396.88

Достапност

Тетоважата моторни машина може да се прилагоди на напон според барањата на употреба за контрола на интензитетот и фреквенцијата.Secant, fogging, боја, портрет, тотем, нови и стари традиционални Европски и Американски стилови може да се контролира, брзо боење, мали и оштетување на кожата.Увезени движење високо-коњски сили мотор, силна и стабилна, долго работно време, без топла, погоден за сите видови на интегриран игли.Последните десет-слот ексцентричен диск се користи за да се обезбеди подолг животен век.На монтажни моторни дизајн е лесен за одржување и надградба на мотори со различни брзини.Може да се вклопат за трајна шминка, погоден за веѓи, усни, главата, и повеќе.исто така и за телото тетоважа дизајн.Бренд Име : MAXSName : Тетоважа Моторни Machine Material квалитет : алуминиум легура, anodized Workmanship : CNC интегрирани парична казна carving Motor : 10 V 12000 револуции по minute Suggested работен напон : 6-9 VNeedle должина : 3.5 mm Net тежина : 153g Бруто тежина : 320g Packing : 1 мотор, 1 се справи со, 1 РКА cable Useage : Тело тетоважа/веѓите/eyelids/усните.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа