IKON MOTORSPORTS Предниот Браник Усна Компатибилен Со 1993-1998 Тојота Супра, AM/WB Стил СТП Unpainted Црна Пред Усна Спојлер Воздух Браната Брадата Splitter

IKON MOTORSPORTS Предниот Браник Усна Компатибилен Со 1993-1998 Тојота Супра, AM/WB Стил СТП Unpainted Црна

DEN 671.76

Достапност

Одговара за 1993-1998 Тојота Супра.Стил : AM / WB Стил Материјал : Висок Квалитет на Полиуретан (СТП) Боја : Unpainted Суровини Црна.Пакетот вклучува : 1x Предниот Браник Усна.Гром-на Инсталацијата, Инструкциите НЕ се вклучени, Професионална Инсталација е Препорачливо. 30 Дена Ограничена Гаранција.ОБИЧАЈ СЕ ВКЛОПУВААТ ЗА СПЕЦИФИЧЕН МОДЕЛ.Сите наши браник усна калапи се отвори со оригинални автомобили да совршено се вклопуваат модели на автомобили.ШИРОК ИЗБОР НА МАТЕРИЈАЛ.Сè, од ефикасна полиуретан на висока крајот на карбонски влакна материјали, ние сме убедени ние ќе бидеме во можност да ви помогне во пронаоѓањето на правото материјал за вашите потреби.ЧЕКОР 1 : Проверка на објектот и додатоци во пакет, и чистење на монтажа позиции со алкохол.ЧЕКОР 2 : Пораст на автомобил со лифт, држете го копчето пред усна и нека се усогласат со предниот браник.ЧЕКОР 3 : ставете ги предните усна да најдобрата локација и притиснете го цврсто со самолепливи ленти.ЧЕКОР 4 : Доколку постои се остваруваат дупки на предната усна, таа се одржи и имаат за цел остваруваат дупки на дното од предниот усна со електрична рака вежба и да започнете со дупчење.ЧЕКОР 5 : се Поправи пред усна со само-прислушување завртки низ дупки, и да се обезбеди завртки се затегнати.Употреба на ист начин да се вежба двете страни и ги заостри завртки.Pleae забелешка:. 1).Оваа инсталација настава за повикување само, инсталација чекори и методи се разликуваат во зависност од одредени стилови. 2).Професионалната инсталација е препорачливо.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа