JQDMBH Менгеме Метар,Тековната Менгеме Тековната Сензор Голем Калибар Менгеме Тековната Сензор Истекување Тековната Метар со BNC Приклучок BNC Тековната Сензор

JQDMBH Менгеме Метар,Тековната Менгеме Тековната Сензор Голем Калибар Менгеме Тековната Сензор Истекување Тековната

DEN 1003.20

Достапност

Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Тоа е способен за тестирање професионални electrial прашања, како автомобилската, индустриски и апарати за домаќинство работи.Изработени од АБС, лесен и пренослив,трајни доволно за долгорочна употреба.Погоден за дистрибуција кутија, електрични кола, home корисници, ентузијасти, професионални electricians и техничари.Тоа е погоден за висока прецизност детекција на AC струја, висок хармонично тековната фаза, електрична енергија, сила, моќ фактор, итн.Поддршка на не-контактирајте со мерни, лесен за ракување, брз, безбеден и сигурен.Добредојдовте на нашиот продавница за да купат производи, ние треба секогаш да се посвети големо внимание на клиентите искуство, ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас веднаш!Спецификација : Состојба : 100% Предмет Тип : Тековни Sensor Material : ABSModel : ETCR080 AOutput Интерфејс : 2m Заштитените Wire End Интерфејс : BNC Plug Working Фреквенција : 45 Hz-100 KHz Working Температура : -15°C -50°CInsulation Сила : AC 3700 V/Rms (Помеѓу Железо Core и Надворешната Обвивка)Ниво : CATIII600 VOutput Режим : Индуцирана Струја Output Product Тип : ETCR080 ARange : 0.00 A-1200 AAccuracy Ниво : 1.0 Фаза Грешка : ≤2°Тековниот Тип : го Претвора Односот : 2000 : 1 Reference Оптоварување : ≤8ΩVoltage Тип : Излезен Напон : 0-3 V (20Ω)Средно Оптоварување : ≥100 KΩFrequency : 45 Hz-100 KHz Jaw Големина : 80x80mm / 3.1x3.1in Size : 194x145x40mm / 7.6x5.7x1.6in Weight : 780g / 27.5 oz Package Листа : 1 х Моменталното Sensor1 x Настава Manual Note : * се Должи на светлината и на екранот разлика, точка 's боја може да биде малку поинаков од слики.* Ве молиме овозможи 0.5-1cm разлики поради прирачник за мерење.


Параметрите на стоката

Condition:
100%
Item Type:
Current Sensor
Material:
ABS
Model:
ETCR080A
Output Interface:
2m Shielded Wire
End Interface:
BNC Plug
Working Frequency:
45Hz-100KHz
Working Temperature:
-15°C -50°C
Insulation Strength:
AC 3700V/Rms (Between Iron Core and Outer Casing)
Level:
CATIII600V
Output Mode:
Induced Current Output
Product Type:
ETCR080A
Range:
0.00A-1200A
Accuracy Level:
1.0
Phase Error:
≤2°
Current Type:
Turns Ratio:
2000
Reference Load:
≤8Ω
Voltage Type:
Output Voltage:
0-3V(20Ω)
Secondary Load:
≥100KΩ
Frequency:
45Hz-100KHz
Jaw Size:
80x80mm / 3.1x3.1in
Size:
194x145x40mm / 7.6x5.7x1.6in
Weight:
780g / 27.5oz
Package List:
1 x Current Sensor :
1 x Instruction Manual :
* Due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures. :
* Please allow 0.5-1cm differences due to manual measurement. :

Подобро ви се допаѓа