Yixing Пурпурна Глина Teapot Пурпурна Глина Teapot Рачно Изработени Пурпурна Глина Teapot Кунг Фу Teapot

Yixing Пурпурна Глина Teapot Пурпурна Глина Teapot Рачно Изработени Пурпурна Глина Teapot Кунг Фу Teapot

DEN 842.40

Достапност

1.Овој производ доаѓа од Yixing, познатиот град на пурпурна глинени садови во Кина. 2.Процесот на производство е доста комплицирано, со користење на ретки пурпурна песок, чисто рака-замеси, со голема колекција вредност. 3.Капацитет : Approximately3.1 течност унци.Погоден за 1 луѓе. 4.Таа е погодна за подготовка на разни лабава чаеви како што Улонг чај, Стп ' er чај, зелен чај, Tieguanyin Dahongpao чај, црн чај, итн.Материјал : Виолетова Глина Боја : виолетова Место на Потекло : Yixing, Кина Капацитет : 8.8 течност унци Производ големина : 4.3 x 2.9 x 1.9 инчи.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа