SWEEJAR Порцелански Teapot со Infuser и Капак, 30 МЛ Teaware со Нерѓосувачки Челик Филтер за Чај, Млеко, Кафе, Канцеларија, Дома, Бела

SWEEJAR Порцелански Teapot со Infuser и Капак, 30 МЛ Teaware со Нерѓосувачки Челик Филтер за Чај, Млеко, Кафе,

DEN 623.76

Достапност

Идеална Големина - Таа има големина на 35oz, погоден за 3-4 луѓе и може да биде совршен за попладне чај, чај партии, семејството средби, родендени, ден на мајката, свадби и на други значајни прилики.Подлабоко Infuser - чај тенџере е опремен со infuser кој е подлабоко отколку повеќето други infusers.Затоа, секоја чаша чај да може да се впие подобро.Покрај тоа, справи и spout на teapot имаат само право кривина, така што ќе може да го земам лесно и тоа не капе.Стилски Дизајн - Sweejar teapot е дизајниран на класичен стил, едноставен, но стилски.Неколку различни бои за изборот да одговара на вашиот различен стил на кујната и countertop.Тоа ќе приложите елеганција во вашиот дом и импресионира вашите гости.Сигурен Порцелан - Направени од про-одделение порцелан, калциниран во hign температура, ова teapot е abosolutely издржливи, здрав и без олово и кадмиум.Изберете чип-отпорни керамички teapot и нема повеќе да се грижи за rusting.Практичната Употреба - Тоа би можело да биде безбедно да се користи во машина за миење на садови и микробранова печка, која го олеснува чистењето работа и може да ги задоволи вашата потреба.Сепак, тоа е уште еден чај тенџере наместо литургија, па ве молиме да не го стави на греење елементи како печка и фурна.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа