Микро Gainz 5LB Челик Олимписки Тежина Плочи 2 Парче - Barbell Тежина Сет за Олимписките Barbells, што се Користи за Сила за Обука и Powerlifting, Направени во САД

Микро Gainz 5LB Челик Олимписки Тежина Плочи 2 Парче - Barbell Тежина Сет за Олимписките Barbells, што се Користи

DEN 1199.76

Достапност

2 ПАРЧЕ ТЕЖИНА СЕТ : Секој пакет доаѓа со 2 сила за обука Олимписки barbell тегови (5 LB секоја) што ќе може да се вклучат во широк спектар на сила обука вежби со или без barbell и лесно може да се надополни со други тегови.ТЕШКИ-ДОЛЖНОСТ да се ИЗГРАДИ : На 5 LB Олимписки barbell тежина собата е направен од цврст челик со мат црна прав-обложени заврши за да бидете сигурни дека тие се цврсти доволно за секојдневна кревање како и да бидат отпорни на ' рѓа и корозија за долгорочна употреба.ОДЛИЧНА ТЕЖИНА на ТОЧНОСТА : Нашата челик тежина плочи имаат тежина толеранција од +/- .05lbs.Овие 5 LB тежина плочи нека ви полека додадете повеќе интензитетот на вашиот секојдневно вежбање.Тие можат да бидат споени со повисок степен на тегови да се нагоре ниво за вашата тежина носивоста за повеќе придобивки.НАПРАВЕНИ ВО САД : На сила обука плочи се направени токму тука, во САД следниве строга контрола на квалитетот упатства.Тие се прецизно ласерски сече и функција на телесната тежина на плочата во бело да следите дури и најпознатите интензивно вежбање.ГО ДОБИЕТЕ ВИСТИНСКИОТ ОДГОВАРА : Овие barbell плочи се дизајнирани за да бидат компатибилни со Олимписки димензии 2 инчен barbells да се обезбеди безбедно и сигурно се вклопуваат што ги прави идеален избор за вежби за зајакнување на мускулите и издржливост обука.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа