90 Партија Украси, Хартија Плочи, Салфети, Пластични Чаши и Прибор за јадење (Служи 24, 144 Парчиња)

90 Партија Украси, Хартија Плочи, Салфети, Пластични Чаши и Прибор за јадење (Служи 24, 144 Парчиња)

DEN 431.76

Достапност

СЛУЖИ 24 : Вклучува доволно садови за 24 гости; содржи 24 од секоја од следниве : пластични ножеви, лажици, гранки, и хартија плочи, салфети и чаши; вкупно 144 парчиња. 90-ТИ РОДЕНДЕН УКРАСИ : 9 инчен хартија плочи, салфети, и хартиените чаши функција Сакам 90 печатени во центарот; идеален за создавање на славенички атмосфера за вашите претстојните 90 партија.БРЗО И ЛЕСНО се ИСЧИСТИ : идеална алтернатива за традиционалните пластични партија плочи, едноставно да се ослободи од хартија плочи поставени по употреба; - нема потреба да се запре забавно да се исчисти.ВИСОК КВАЛИТЕТ : Направен од премиум хартија; плочи се цврсти и нема да се свитка или солза при вршење на храна; салфетки се меки и абсорбента.ДИМЕНЗИИ : Плочи се измери 9 инчи во дијаметар; flatware е 6 инчи долг; хартиените чаши задржете околу 250ml на течност; салфетки се 3-ply и мерка 13 x 13 инчи ширевте, x 6.5 6.5 инчи укината.Фрлање на партијата никогаш не било полесно, ние сме создадени совршен сите во еден dinnerware сет кој вклучува црна хартија плочи, црна пластика есцајг, хартиените чаши, ручек и салфетки.Додади ја оваа партија dinnerware поставите во вашата партија материјали и на сите ќе треба да направите е снабдување на храна, пијат, и гости!.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа