Дефинитивна Технологија CS-9080 Центар Канал Звучн. | Изградена-во 8 300-Вати Напојува Subwoofer и 10 Бас Радијатор за домашно Кино | Високи Перформанси | Премиум Квалитет на Зв

Дефинитивна Технологија CS-9080 Центар Канал Звучн. | Изградена-во 8 300-Вати Напојува Subwoofer и 10 Бас Радијатор

DEN 17496.00

Достапност

Инертни, резонанца-слободен кабинетот структура со acoustically транспарентен grilles обезбедува природно, uncolored звук без да ги отстрани претседателот решетката.На алуминиум купола tweeter, BDSS високи перформанси возачи, интегриран погон subwoofer и Интелигентни Бас Контрола испорача кристално добро и длабоко, impactful бас создавање автентична репродукција на звук како изведувач, има намера во студио или концертна сала.Кристално јасна издигнувања & mids/падови е она што ќе го слушнете без недостасуваат било какви белешки.ДИЗАЈНИРАН СО ЦВРСТИ СТАНДАРДИ ЗА ПОДОБРА СЛИКИ – На целосно инертен резонанца-слободен кабинетот помогне да се минимизира нарушувања, кои ви даваат природен, јасно и моќно звучи.На активен возач притисок е комбинација на две тркачката патека во облик на ниските бас радијатори за вкупно бас зрачи област значително поголема од 12-инчен круг woofer.ИНТЕГРИРАН 8" 300 W НАПОЈУВА SUBWOOFER И 10" БАС РАДИЈАТОР – Звучи неверојатно?Искуство ПОДЛАБОКО, ПОВЕЌЕ IMPACTFUL БАС & ИЗВОНРЕДНИ ДЕТАЛИ, дури и ако не се под.На декоративни висок сјај на крајот капи и врвот трим панел додавање елеганција на мат црна решетката ткаенина начин сатен цевки додава цртичка на tuxedo.Технички Specifications Dimensions : 6-3/4" H x 23-1/2" W x 14" D (17.Дигитални системи за заштита тесно следење и контрола на woofer систем за да се спречи лошите звуци и woofer оштетување на ултра-висока јачина на звук нивоа.1" (25мм) tweeter е чист алуминиум купола, која е термички обработени да се релаксираат на кристалната структура и потоа обложени со керамика да произведува продолжен издигнувања кои го откриваат нијанса и трепет без трага на острината.КЛАСА ОСВЕН – 25 години на постојана иновација, немилосрдните инженеринг, најнови аудио технологија и иконите интелигентни дизајни се направи Дефинитивна еден од најдоверливите имиња во аудио звучници и премија од системите за домашна забава.КС-8080 HD е вграден во subwoofer ви дава целосна влијание центар канал перформанси.6 cm D)Возачот се надополнуваат : 2 секој 5-1/4" (13cm) BDSS midrange возачи, 1 едни 1" (25мм) алуминиумски купола tweeter, 1 секој 5" x 10" активни subwoofer возачот притисок заедно да 2 секој 5" x 10" Ниските Бас radiators Frequency одговор : 20 Hz - 30k Hz Sensitivity : 92d BNominal Отпорност : 8 Ohms Recommended засилувач моќ : 20 - 300 Watts AV приемник crossover поставка : Големи, полн range Internal засилувач моќ : 300 Watts Power Барања : 110 volts AC (производ кој не е достапен надвор од САД, Канада и јужна Америка)Влезови : Еден пар 5-начин обврзувачки мислења, ниско ниво woofer во (изборен)Производ тежина : 33 кг.На заострените пред куќиште служи за да го направите да изгледа потенок, а исто така подобрување на квалитетот на звукот со минимизирање кабинет дифракција на дисторзија, додека вториот слој на тешки МЕДИЈАПАН во внатрешноста на вратата го спречува возачи од imparting вибрации на остатокот од комплет.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Klipsch R-115sw Subwoofer
  • Новак

Klipsch R-115sw Subwoofer

DEN 4776.00

400watt RMS засилувач (800 w врв моќ).компатибилен со безжичен аудио адаптер за полнење за лесна конекција со не