Кристофер Најт Дома Edwina Современа Tufted Ткаенина Јадење Столици (Сет од 4), Темно Теал, Еспресо

Кристофер Најт Дома Edwina Современа Tufted Ткаенина Јадење Столици (Сет од 4), Темно Теал, Еспресо

DEN 4536.00

Достапност

100% Полиестер.СОВРЕМЕН ДИЗАЈН : Кој скатен раце, чисти линии, и мазна тапацир, нашите сет на јадење столици, нуди се погледне, се чувствувам, и дизајнот на еден навистина современ парче.Со минималистички уште рафинирани структура, оваа група носи на поедноставување на стил кој ја нагласува удобност и функционалност.TUFTED ДИЈАМАНТ БОД : На tufting во backrest нуди екстра допир на софистицираност дека го подобрува својот современ дизајн.Дијамант бод шема додава малку текстура без да се жртвува било удобност.СКАТЕН ОРУЖЈЕ : Кој шармантна скатен потпирачи за раце, нашите јадење стол поставете ги зема традиционалните компонента и носи свежи модерен дизајн.Ова доведува елегантен изглед на вашиот стол без одземање на удобноста на стол.ТАПАЦИРАН : Нашите јадење стол собата е великодушно тапациран, давајќи секоја соба префинет изглед.Со ова се обезбедува непречено, безгрешното текстура за овој дел како и кадифен седишта за дополнителна удобност.ДИМЕНЗИИ : Одберете некој додаток дека е совршена големина за вас и вашиот мебел.Секое јадење стол е 25.00" W x 21.50" D x 36.00" Ж. ќе го сакам и колку вашиот простор може да се трансформира со едноставно прилог на оваа шармантна стол сет.Ова доаѓа како сет на четири.Бродови во неколку кутии, може да брод одделно.Боја : Темно Теал, Еспресо | Стил : Ткаенина.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа