Fluke Калибрација 1586-2586-КОМПЛЕТ Висок Капацитет Модул со Реле Картичка

Fluke Калибрација 1586-2586-КОМПЛЕТ Висок Капацитет Модул со Реле Картичка

DEN 715.20

Достапност

МОДУЛ, HI-КАПАЦИТЕТ МОДУЛ СО РЕЛЕ КАРТИЧКА.Висок Капацитет Модул За Полнење.Со Реле Картичка.За 1586 A Супер-DAQ Прецизност Температура Скенер.Тоа доаѓа со сè што ви треба за да се добие почнаа да се мулти-канал податоци за најавување мерења со твоите 1586 A.Висок Капацитет Модул со Реле Card The Висок Капацитет Модул за Полнење за 1586 A Супер-DAQ Прецизност Температура Скенер доаѓа со сè што ви треба за да се добие почнаа да се мулти-канал податоци за најавување мерења со твоите 1586 A.За да ги конфигурирате 1586 A себе за употреба со висок капацитет модул, ќе треба реле картичка која е вклучена во комплетот.Комплет, исто така, вклучува 1586-2586 Висок Капацитет Модул со универзална текст канали се дизајнирани за да се измери температурата, отпор, dc напон, и dc струја за стекнување на податоци апликации каде канал смета и скенирање брзо се важни.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа