Светлина Кутија Фото Студио, 16/40 см Професионални Dimmable Снимање Шатор Комплет со Осветлување 5500 К, Фото Шатор Свитлива CRI 90+ со 2 x 51 Led Ленти,2 Средини (Црна, Бела)

Светлина Кутија Фото Студио, 16/40 см Професионални Dimmable Снимање Шатор Комплет со Осветлување 5500 К, Фото

DEN 1437.12

Достапност

Животниот век> 10,000 часа. ????【Висок CRI】 :Висока Боја Рендерирање Индекс CRI 90+.Тоа е лесно да ги чувате и да ги зачувате повеќе простор.Направени од високо квалитетни PP материјал, силни и издржливи.Укината димензии : 40 х 40 х 8 см.Светлина кутија studio овозможува брзо и лесно вклучување на мали производи како накит, додатоци, играчки, часовници, галантерија и други предмети.Копчето дизајн го прави инсталација повеќе погодно.Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку имате било какви прашања.Направи производи според вашите леќи на камерата имаат најдобри визуелни ефекти. 1 x 40 см светлина кутија.Фото светлина кутија обезбедува единствен и балансирана светлосни ефекти.Мини фото рамка е водоотпорен, влага доказ и навремено доказ.фотографија светлина кутија е наменет за мали објекти со фотографија ентузијасти, занаетчии, уметници и други онлајн продавачите, професионалци и клиенти на производот промоција.Лесно да се промени во светлина на dimmer на кабелот за време на снимањето. 1 x мека одбор.Можете да ги преземат слики од различни агли во зависност од обликот на објектот.USB кабел : 155 см.????【Нова Верзија Напредна Фотографија】:Преносни фото студио светлина кутија специјално дизајнирани за напредни фотографи, фотографија ентузијасти, професионалци, уметници и онлајн продавачите, помлад фотографи, исто така може да го користите за да се земе професионални фотографии.Се предвидени посебни внатрешна Рефлексија Одбор и Светлина Diffuser, која е најдобрата практика за одредување на проблемот на производи' високо одразува светлината и вршење повеќе детали за контури.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа