Sony ШАЛ-24F20Z 24mm f/2.0 A-планината Широк Агол Леќа

Sony ШАЛ-24F20Z 24mm f/2.0 A-планината Широк Агол Леќа

DEN 713.04

Достапност

Едноставно не се применува на било кои леќи - Т* симбол се појавува само на мулти-елемент леќи во која се бара извршување е постигнат во текот на целиот оптички пат, затоа гарантира највисок квалитет.Фокусот се одржи button Once сте приспособена фокус каде што сакате тоа, притискање на ова копче за објективот барел ќе се задржи на објективот да се заклучи дека фокусирајќи се на далечина.Овој "bokeh' ефект на замаглена позадина може да биде зголемена со кружен отвор ножеви се користи во овој објектив.Неспокојот, повеќе природни defocusing може да се добијат како резултат на тоа.Преглед функција исто така, може да биде доделен на ова копче преку камерата е custom settings.Сите други трговски марки се трговски марки на нивните соодветни сопственици.Предните и Задните Леќи Капа.Леќа За Носење.Т* слој придонесува за одличен квалитет на сликата, со висок контраст и подеднакво одлична резолуција право од сликата рабови.Дополнителни Features Rear фокус elements Only на задните групи на оптички систем се движат и да се фокусира на леќа, кој овозможува брзо БОЛЕСТ работа и пократки минимум фокусирајќи се на далечина.АА елементи се премногу тешко да се произведе, потпирајќи се на повеќето напредни калапи технологија за доследно и прецизно да се постигне потребната форма и површината точност, што резултира во значително подобрена слика прецизност и квалитет.ЕД (Екстра-ниска Дисперзија) glass As фокусни должини се подолго, леќи изграден со конвенционалните оптичко стакло имаат тешкотии со хроматските аберации, и како резултат на слики страдаат од помала разлика од тоа, помал квалитет во боја, и со помала резолуција.Напредни Aspherical (АА) елементи се развиле варијанта, наоѓајќи се на екстремно висок дебелина односот помеѓу центарот и периферијата.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа