Скејтборд Шлем, Деца Шлем 3 Големини Скутер Велосипед Шлем за Деца, Младите Возрасни лица, Отпорност на ABS Школка, Прилагодлива Големина, Отстранлив Дише Обвивка, Со?

Скејтборд Шлем, Деца Шлем 3 Големини Скутер Велосипед Шлем за Деца, Младите Возрасни лица, Отпорност на ABS

DEN 167.76

Достапност

Има прилагодливи бирање на задната страна на шлем да се прилагоди на големината за да ви одговараат.Тоа е совршен за скејтборди, самопрогласени автомобили, pulleys, паралелно автомобили и други спортови.Соодветна големина е важен критериум за деца шлемови век 5-8 безбедност.Лесно да се чисти, чувајте го на чиста за употреба.Премногу отворите за вентилација ќе влијаат на безбедноста на шлем дека ние усвоени 8 отвори дизајн, се обезбеди вентилација и безбедност на децата шлем шлем за деца 3-8 Шлем за деца 5-8 шлем за деца 8-14.Користете мека и издржливи најлон ремени за да се спречи гребнатини на кожата.Мекото брадата подлога не само што може да се заштити брадата, но исто така да прилагодите на стегање.БЕЗБЕДНО СИГУРЕН - На скејтборд шлем има положено влијание тест.Пена во внатрешноста на кацигата се вклопува цврсто и нема да се тресат, дури и по повтори влијанија.Шлем школка е изработен од ABS и материјални, а внатре е исполнет со EPS пена, која ефикасно ги штити главата од насилни влијание штети.препорачана возраст : 5-8 години.ЛЕСНИ ПРИЛАГОДЛИВА ГОЛЕМИНА-Деца Шлем Тежина на лизгање шлем е само 0.39 кг, и таму ќе биде никој тежина имајќи го чувството по носи тоа.големина на мал : 51-54 cm / 20. ВИСОКА ГУСТИНА ЗАШТИТА - Деца шлемови брзо одредување тока е изработен од ABS материјал, кој не е лесно да се скрши.Ве молиме слободно контактирајте со нас секогаш кога ќе треба.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за - Шлемови за деца, 30 дена за враќање на пари за да нема ризик, 2 години гаранција и по-продажба на услуги тим за подршка за било на вашиот проблем.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа