TEKTON Torx Тешко се Справи со Шрафцигер Сет, 6-Парче (T10-T30) | DST93010

TEKTON Torx Тешко се Справи со Шрафцигер Сет, 6-Парче (T10-T30) | DST93010

DEN 1752.00

Достапност

Вклучува 6-pc стандард 4 инчен screwdrivers : T10, T15, T20, T25, T27, T30 Torx.Издржливи се справи изработени од стакло армирано најлон отпорен на штети од екстремни температури, високи влијанија, горива, маснотии, хигиеничари, и растворувачи.На вметнете калапи процесот на форми на справи со околу нож, наместо форсирање на сечилото во premade се справи, што резултира во straighter нож што нема да пресврт надвор.Шрафцигер совет геометрија е прецизност бланширан за точно се вклопи со сврзувачки елементи, и го направија силна, термички обработени челик за да се обезбеди совет одржува својата форма со текот на времето.Лесен-за-читање белези покажуваат совет видот и големината на крајот на возачот за лесна идентификација.Хром позлата обезбедува отпорност на корозија и лесно се брише чисти, додека црна оксид завршница на Torx совети обезбедува тесна толеранција.Сите возачи не се достапни поединечно или како дел од други групи.Произведено во САД.На Torx совет геометрија е бланширан да прецизни tolerances за точно се вклопи со сврзувачки елементи.Направени од силна, термички обработени челик, така што врвовите се одржи на нивната форма со текот на времето.Класичниот дизајн на TEKTON тешко се справи со screwdrivers обезбедува удобен, природни зафат со лесен-за-читање на големината на ознаки.Стакло армирано-најлон, се справува со испорача екстремна издржливост и хемиска отпорност.Токму бланширан совети за одржување на тесни толеранција со текот на времето.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа