Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Низа Gp 500V 8A Ito220Ab (Пакување од 500) (FEPF16HT-E3/45)

Vishay Општи Phlx - Диоди Поделба Диоди Низа Gp 500V 8A Ito220Ab (Пакување од 500) (FEPF16HT-E3/45)

DEN 1041.60

Достапност

Диоди Низа 1 Пар Заеднички Катоден Стандард 500 V 8 A Преку Дупка за ДА-220-3 Целосен Пакет, Изолирани Tab Product Спецификација : Категорија : - Дискретни полупроводнички законот за Производи, Диоди - Rectifiers - Arrays Mfr : - Vishay Општи Phlx - Диоди Division Package : - Tube Part Статус : - Active Diode Конфигурација : - 1 Пар Заеднички Cathode Diode Тип : - Standard Voltage - DC Обратно (Vr) (Макс) : - 500 VCurrent - Просечна бидат исправени (Io) (по Диоди) : - 8 AVoltage - Напред (Vf) (Макс) @ Ако : - 1.5 V @ 8 ASpeed : - Брзо Обновување =500ns, 200m A (Io)се Јават Времето за Опоравување (trr) : - 50 ns Current - Обратна Истекување @ Vr : - 10 @ 500 VOperating Температура - Делница : - -55 °C 150 °CMounting Тип : - Преку Hole Package / Случај НА : - -220-3 Целосен Пакет, Изолирани Tab Supplier Уред Пакет : - ITO-220 ABBase Производ Број : - FEPF161,000 : - $0.90684 Ro HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.10.0080.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа