Takayama 180 - Santoku Нож 180mm Ножот - Направен во Јапонија - 45 Слој Дамаск Челик -

Takayama 180 - Santoku Нож 180mm Ножот - Направен во Јапонија - 45 Слој Дамаск Челик -

DEN 1716.00

Достапност

Висок Јаглерод шведски Челик 19 C27 од Sandvick ( 45 Слој Дамаск ).Рачно изработени во Seki Сити на Јапонија - Takayama 180 - нож Santoku Нож Тип : Santoku (Тоа е сите целта нож што може да се подготви доста било состојка) Сечилото Материјал : Висок Јаглерод шведски Челик 19 C27 од Sandvick ( 45 Слој Дамаск ) Работ на Ножот : Двоен Работ Рачка : Костен дрво со 8 агол рачка ( материјал цел Бројот осум се смета како среќа фигура и се нарекува "Suehirogari" во Јапонија ) Должина на Ножот : 180mm ( 7" ) вкупна Должина : 320mm ( 12.5") HRC : 59 - 60.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа