Чикаго Пневматски Алатка CP9882 Воздух Хидраулични Riveter - Занитвам Пиштол со Променлива Носот Парчиња. Алатки и Опрема

Чикаго Пневматски Алатка CP9882 Воздух Хидраулични Riveter - Занитвам Пиштол со Променлива Носот Парчиња. Алатки

DEN 3741.12

Достапност

Пневматски riveter доаѓа со различни носот парчиња за заковки 3/32, 1/8, 5/32 и 3/16 во.Рачни алатка овозможува лесно влечење до 2200 lbs.капацитет.Едноставна конструкција за лесно одржување.Лесен-за-Користење : пневматски riveter карактеристики транспарентна сад со дупки за брзо ослободување на занитвам завршува.Моќ алатка е дизајнирана за заковки во алуминиум, бакар, и помеки материјали.Оваа занитвам алатка е погодна за приколка панели, број на плочи и било кој тип на панел одржување.Оваа пневматски riveter карактеристики транспарентна сад со дупки за да се овозможи брзо ослободување на занитвам завршува.Воздухот хидраулични riveter од Чикаго Пневматски е идеална алатка за општа одржување активности.Вие исто така може да се стави пад на машина масло да чак вилици на секои 5,000 циклуси за чести издржување.Пневматски riveter доаѓа со различни носот парчиња за заковки 3/32, 1/8, 5/32 и 3/16 во.Одлично за приколка панели, број плочи, и било кој тип на панели за одржување.Коноп Пиштол : Занитвам алатка е идеална алатка за приколка панели, број на плочи и било кој тип на панел одржување.Едноставна конструкција на riveter овозможува лесно одржување.Лесно Одржување : користете воздух-линија lubricator со SAE #10 масло за непречено функционирање и долготрајни перформанси.За заковки во Алуминиум, бакар и помеки материјали.Компактен дизајн на воздух-напојува алатка им овозможува на операторот за да ја користите во тесни простори.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа