Кристално јасна Кристал Налепница 21600pcs(2mm/ss6) 240X400mm(9.45X15.75in) Трим амбуланта корегирање Strass Кристал Мрежа Плоскости Булчински Beaded Applique во Лист за Фустани со (Кристално

Кристално јасна Кристал Налепница 21600pcs(2mm/ss6) 240X400mm(9.45X15.75in) Трим амбуланта корегирање Strass

DEN 311.76

Достапност

Исто така, може да ги красат домот, вратата рамки, лизгачки врати, итн.Всушност, ќе ја доби 21600pcs (или повеќе) bling кристал дијаманти во лист.Ако тоа е се потопува во вода за долго време, кристал налепници не ќе падне.било декорација ќе wan.Можете да додадете платно за да ја кристал налепница и топлина тоа да се спречат изгореници.Овој кристал налепници е отпорна на висока температура, и долгорочната изложеност не ќе падне.Долниот слој на кристал налепница е транспарентен топлина-лепило лепило што не може да биде директно вметнат; тоа треба да биде загреана и ќе биде леплива по топење.не треба лепак, лесно да се држиме.Супер таписерии и висока густина : големината на секој кристал дијамант е само 2mm,дека ќе се направи целокупната повеќе трепка.Мобилни телефони, лаптопи, чевли додатоци, хартија цевки и други мазни површини може да се вметнат со E6000 лепак или AB лепак.оваа налепница е Универзална одговара за било кој автомобил,намалување на обликот што треба,кинењето хартија на налепница,и притиснете.Лепак и кристал налепници се интегрирани, дебелината на лепак е 1 MM.Овој производ е кристално стакло вежба.Ако тоа е облека, свадба чанти, чевли, кутии, итн.(Транспорт процес може да предизвика површината на дијаманти за да се atomized.Јасно, пенливо камења овозможи да се направи убави и shinning декорација за свој DIY handcrafts.Пакет : 1*лист,лист големина : за 24*40 CM(9.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа