Ресни Кабелот 2mm x 100Yards, Природен Памук Ресни Јаже Извртени Кабелот Јаже Занаети за Ресни Ѕид Виси Растенијата Ги Занает Одлуки Плетење (Бела)

Ресни Кабелот 2mm x 100Yards, Природен Памук Ресни Јаже Извртени Кабелот Јаже Занаети за Ресни Ѕид Виси Растенијата

DEN 95.76

Достапност

Опис на Име : Памук Јаже Материјал : Памук конец во Боја : Multicolor Дијаметар : 2 мм Должина : Околу 91.Ве молиме да се разбере, ви благодариме!.Традиционалните занаети, мулти влакно сплетам, јасно жито.Одлична за правење на различни видови на занаети, вклучувајќи ѕид hangings, tapestry јажиња, сон catchers, Чешка свадба декорација и така натаму.Чисто природен памук јаже.Поради компјутерски монитори или мобилен, телефони или таблети екрани во боја може да се разликуваат.Одличен за градинарство, занаети, занимаваат, или на пакувањето.Тоа е одлична основа за рачно изработени проекти и ресни резерви.Ве молиме да ни оставите порака за вашиот претпочитаат боја,или ние ќе ги испрати по случаен избор.Особено погоден за занаетчии и занаетите љубовник.Можете да го користите овој занает јаже за сон catcher, градинарство, подарок завиткување, пакување материјал, накит и занает, проекти, домашни миленици, играчки и многу повеќе.Ја прави вашата таписерии или растителни закачалки изгледа многу згодна.Содржи само кабелот.Пакет се Вклучени : 1 x Лен Јаже Забелешки : 1.Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 1 ~ 5 cm грешка,ви благодарам.Тоа може да биде и излитен лесно и чешли надвор голема.Еден еко-пријателски избор за различни цели, вклучувајќи ги и накит одлуки, scrapbooks, рачно изработени картички, drawstrings, градинарство, дома декорација и така натаму.Нашите ресни мозок е мека и доволно силна, лесно да се работи со.Нашите ресни памук кабелот има многу убава природна боја, го прави овој памук јаже попривлечна за уметничките на сите нивоа, со почетници до напредни вештини како што е лесно на очите.5 Метар/100 Yd Тежина : Околу 80g Карактеристики : Уживајте во вашиот DIY време.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа