Baomain Општа Намена Моќ Реле JQX-13F-L AC 24V Серпентина LED Индикатор 8 pin Терминал

Baomain Општа Намена Моќ Реле JQX-13F-L AC 24V Серпентина LED Индикатор 8 pin Терминал

DEN 311.52

Достапност

Контакт Капацитет : 10 A, 220 VAC; 10 A, 24 VDC.Серпентина Напон : 24 V AC;.Акција Тип : DPDT.Pin терминал количина : 8. Терминал Напишете : Штекер.Реле ја игра улогата како заштитник или коло switch.8 Pin, DPDT, 2 НЕ, 2 КООРДИНАТОР, Погоден за домашна примена, канцеларија машина, аудио опрема, автомобили, итн.Тоа може да се заштити вашата електрична опрема многу добро.Станот 8 pin реле е за општа намена.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа