Hatrigo Порцелански Ramekins со Силиконски Складирање Капаци, Сет од 6 Избрани Бои, Ramekins 6 мл Фурна Безбедно, 450 сте F, машина за миење Садови Безбедно

Hatrigo Порцелански Ramekins со Силиконски Складирање Капаци, Сет од 6 Избрани Бои, Ramekins 6 мл Фурна Безбедно,

DEN 527.76

Достапност

ПРОФЕСИОНАЛЕН ДИЗАЈНИРАН RAMEKINS СО КАПАЦИ : Функционална.Прифатлива.Добро дизајниран.На Hatrigo порцелански ramiken има сето тоа.Но, тие исто така имаат уште нешто : на нивниот квалитет е поддржана од страна на Hatrigo бренд, една од најреномираните садови брендови во бизнисот, така што може да се готви грижете се-слободни.СОВРШЕНО ГОЛЕМИНА ЗА ЕДНА СЛУЖИ ДЕСЕРТИ И SOUFFLES : На Hatrigo creme brulee ramekins со складирање капаци доаѓа во 4 оз, 6 оз, 8 мл, 10 мл, и 12 мл.Тие се идеални за доделување сосови, salsas, преливи, сосови, мезиња и несакани јадења како маслинки и bruschetta.ДЕБЕЛИ, ДВОЈНО ГЛАЗИРАНИ ПОРЦЕЛАНСКИ МОЖЕ да се СПРАВИ со СЕТО ТОА : Овие ramekins се движат лесно од рерна, во микробранова печка, и потоа со замрзнувач без кршење на пот.Кога ќе завршите со јадењето дека вкусна лава торта или creme brulee, да ја испратите преку машина за миење садови за лесно расчистување.НЕМА ДА ги АПСОРБИРА МИРИСИ, ВКУСОВИ ИЛИ БОИ : Стаклен порцелан е домот, еко-пријателски и разноврсна, за разлика од пластика.Никогаш не грижи се за штетните токсини нутриенти во вашиот храна.Безбедно да се користи околу вашето семејство.ИЗГЛЕДА ОДЛИЧНО НА СЕКОЈА ТАБЕЛА : Овие класичен бел и избрани боја порцелански ramekins оди никаде и изгледа фантастично во секоја пригода.Можете да им служи на храна во нив, јадете надвор од нив, и никогаш не се грижите за чипови, nicks, пукнатини, и гребнатини.Големина : 6 унца | Боја : Multicolor.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа