Долго пример, перење на садови Ракавици Големи за Кујна, Чистење, Чистење (2 Пара, XXL)

Долго пример, перење на садови Ракавици Големи за Кујна, Чистење, Чистење (2 Пара, XXL)

DEN 335.76

Достапност

Домаќинство Ракавици : Овие два пара на трајни уште удобно домаќинство ракавици заштита на вашите раце додека сте дали домаќинството; да ги задржи вашите раце и нокти заштитени од груби детергенти, валкани површини, и валкано.Удобно : внатрешноста на овие дебели пример, перење на садови ракавици се наредени со памук за да се обезбеди удобност.Вредност Пакет : Осигурете се дека имате еден пар на домаќинство ракавици корисна за работи и чистење, овие долго јадење ракавици се совршени за чистење далеку тврдоглави, мензи и дамки без сушење на рацете.Текстура Зафат : површината на овие ракавици се текстура за да се обезбеди подобрена контрола, мора да се има функција при ракување јадења.Димензии : Овие xx-large size ракавици имаат дланка ширина од 5,1 инчи и должина од 11.7 инчи.Чувајте ги вашите раце заштитени од груби детергенти, валкани површини, и валкано со овие домаќинство ракавици.Гума надворешноста е водоотпорен додека внатрешноста е наредени со памук за максимална удобност.Површината на овие ракавици се, исто така, текстура за да се обезбеди подобрена контрола за ракување со садови.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа