Мали Широка Примена Мрежа Аналитичар Добри Перформанси Антена Аналитичар Преносни 4.3 Инчен Екран на Допир за Шунка Радио

Мали Широка Примена Мрежа Аналитичар Добри Перформанси Антена Аналитичар Преносни 4.3 Инчен Екран на Допир

DEN 1156.80

Достапност

3 инчи ЛЦД допирање екран, вградена литиум батерија за напојување, повеќе лесен за употреба.0-1999 година (единствена точка на чекање), 1. Направени од високо-квалитетни материјали, лесна за ракување и употреба, широка примена опсег и долг животен век. На фреквенциски спектар е 0,1-1300mhz, hf, vhf, постојано покривање на UHF, вклучувајќи fm пренос фреквенција.На фреквенциски спектар е 0,1-1300mhz, hf, vhf, постојано покривање на UHF, вклучувајќи fm пренос фреквенција.Лесен за употреба и со добри перформанси, со мали димензии, лесна за носење и чување.5 AExternal Складирање Метод : Мали мемориска картичка (не е вклучен)Пакет Листа : 1 x Антена Analyzer1 x Додатоци Пакет.3 инчи ЛЦД допирање екран, вградена литиум батерија за напојување, повеќе лесен за употреба.3 инчи TFT LCD дисплеј (480 x 272)Големина : Прибл.Направени од високо-квалитетни материјали, лесна за ракување и употреба, широка примена опсег и долг животен век. Лесен за употреба и со добри перформанси, со мали димензии, лесна за носење и чување.1-1300 MHz Input/излезна Отпорност : 50ΩMeasurement Параметри : Swr, r, + jx, -jx, z |, се врати loss Measurement Режим : единствената точка мерење, понесете (фреквенција sweep) и tdr mode Swr Мерен Опсег : 1. Постојат три начини на мерење : единствената точка мерење, понесете (фреквенција sweep) и TDR режим.Постојат три начини на мерење : единствената точка мерење, понесете (фреквенција sweep) и TDR режим.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа