ASICS на Жените Удар Работи за Чевли

ASICS на Жените Удар Работи за Чевли

DEN 5398.80

Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Увезени.Синтетички единствена.PRONATION : Pronation е дел од природното движење на човечкото тело и се однесува на начинот на кој вашиот нога ролни увоз за влијанието дистрибуција на слетување.Разбирање на вашиот pronation тип може да ви помогне да најдете удобно работи чевли.На ГЕЛ-NIMBUS 23 е направен за Неутрален.Конструиран мрежа горниот подобрува breathability - ГЕЛ технологија амортизирање.TRUSSTIC технологија ја подобрува стабилноста - FLYTEFOAM Натера технологија амортизирање се зголемува влијанието апсорпција и реагирање - FLYTEFOAM технологија амортизирање - ASICS ЛАЈТ Гумени outsole подобрува издржливост.ORTHOLITE X-55 sockliner подобрува чекор-во удобноста - Рефлективен акценти се подобри видливоста во ниско-светлосни услови - 3 D ПРОСТОР ИЗГРАДБА подобрува компресија на footstrike.На Asics ГЕЛ-NIMBUS 23 чевли удобно обвива целата нога како нежна прегратка.Овој дизајн подразбира помалку слоеви на материјал, што резултира во лесен и дише горниот.Се препорачува за тркачите кои сакаат вградено искуство, додека работи.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

ASICS на Жените Gt-2000 9
  • Новак

ASICS на Жените Gt-2000 9

DEN 1585.44

вештачки единствена.Rearfoot и Forefoot ГЕЛ Технологија Амортизирање Систем Attenuates шок за време на влијанието и

Nike Women ' s Трчање
  • Новак

Nike Women ' s Трчање

DEN 959.04

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Гумен ѓон.На Nike Air Зум Структура 22 Жени