Сребро Atelier Меша Quill Круг Краток 40

Сребро Atelier Меша Quill Круг Краток 40

DEN 271.44

Достапност

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ВЛАКНАТА - Нашите Atelier Коза Коса Quill paintbrushes се направени од врховниот детали четки кои ќе траат цел живот се должи на специјално облечени природни влакната.ПРИРОДНА МЕШАВИНА ЗАВРШИ - Употреба нив да се вклопуваат, се создаде мие, и припадност или да додадете детали за вашата слика.Овие нема да ја напушти brushstrokes во вашиот сликам и да се прекрасни за сува четка мешање.РАЗНОВРСНА УМЕТНОСТ КОРИСТИ - Овие Сребро Четка Коза Коса Quill paintbrushes може да се користи за нафта, акрилик, акварел бои, и многу повеќе!Достапен во големини 10, 20, 30, 40, 60, 80, 120, 160, и 180. Atelier Коза Коса Quills се одлични за масла, acrylics, или акварели.Тие се врховниот детали четки кои ќе траат цел живот се должи на специјално облечени природни влакната.Користете нив да се вклопуваат, се создаде мие и позадини, или да додадете детали за вашата слика.Овие убавини нема да ја напушти brushstrokes во вашата боја и тие се прекрасни за сува четка мешање.Нашите Atelier серија вклучува Ослиќ четки, Quills, и Mottlers.Овие четки се мора во секој уметник е студио како тие се најдобрите квалитет и ќе го издржат години на употреба.Ослиќ и Mottler четки понуда долго се постигне за уметници што работат во easel додека Quills направи помали детали, мие, и мешање бриз.Достапен во големини 10, 20, 30, 40, 60, 80, 120, 160, и 180. Симнете нашиот Упатството за Корисникот на PDF за повеќе информации, трикови и совети за соодветна четка за нега, се користи и повеќе.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа