IGLORY 50 Компјутери Не-Изолирани Електрични Прстен Терминали, Crimp Терминал Конектори, 6 Awg (14mm2) Електрични Crimp Терминали, 3/8 Студ Големина (10.5 mm2)

IGLORY 50 Компјутери Не-Изолирани Електрични Прстен Терминали, Crimp Терминал Конектори, 6 Awg (14mm2) Електрични

DEN 328.08

Достапност

Проводен материјал : високо проводници за бакар, на проводници материјал е бакарни со бакарни содржината на 99.9%, и на спроводливост може да се постигне 97% МСС.Electroplating тин на површината може да се спречи оксидација на проводници материјали и анти-корозија функција.И има добра спроводливост.Тоа може да се издржи висок напон, а максималната го издржат струја е 95НА законот.Производот обезбедува добра processability и нема да попуштат или оштетување на производот се должи на crimping.Квалитет, сертификација На : производи имаат положено за UL и CE сертификат, и во согласност со Rohs спецификации.Бакар материјал : чист бакар со највисок спроводливост се користи.Материјал спецификација на бакарни цевки : C1020 .C1100. Спроводливост : > 97% IACS.Бакар материјал : чист бакар со највисок спроводливост се користи.Материјал спецификација на бакарни цевки : C1020 .C1100.Спроводливост : > 97% IACS.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Panduit LCCF4-14AH-L
  • Новак

Panduit LCCF4-14AH-L

DEN 4198.32

Времето е отпорен материјал има поголема отпорност на оштетувања предизвикани од ултравиолетово – вна