MEANLIN МЕРКА 0-60Psi 2Челик Двојно Дипломирал Гас Тест Притисок мерачи, 3/4 FNPT Конекција, -3-2-3% Точност

MEANLIN МЕРКА 0-60Psi 2Челик Двојно Дипломирал Гас Тест Притисок мерачи, 3/4 FNPT Конекција, -3-2-3% Точност

DEN 318.96

Достапност

【Име на производ】Гас Тест Притисок мерачи. 【Големина】3/4" FNPT. 【Температура Спектар】0-55℃/32-131℉【Притисок спектар】0-60 Psi. 【Материјал】Хром позлатен железо и Месинг. 【Применливи】Притисок тест на гас коло итн.Големина : 1/8"NPT.Бирање Големина : 2".Притисок Опсег : 0~60 Psi.Точноста : +/-3-2-3%.Материјал : Хром, железо обложено & Месинг.Температурата На Работа Опсег : 32-131℉/0-55℃.Примена : Притисок тест на гас коло итн.Прецизност pointer.By средство за притисок трансформација.Ротира на точната позиција.Добар целокупниот запечатување.Ефикасно да се спречи истекување.Висок стрес корозија.Хром, железо обложено.Дувачкиот тема зглобовите.И отпорност на корозија.Доволно цврстина. 1/8" NPT. 3/4" FNPT.Ги задоволува вашите критериуми.Големина : 1/8"NPTDial Големина : 2"Притисок Опсег : 0~60 Psi Accuracy : +/-3-2-3%Материјал : Хром, железо обложено & Brass Operating Температура Опсег : 32-131℉/0-55℃ Апликација : Притисок тест на гас коло итн.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа