Манос Del Уругвај Марина N7593 Steampunk, 100g, Рачно Боени Чипка Предиво

Манос Del Уругвај Марина N7593 Steampunk, 100g, Рачно Боени Чипка Предиво

DEN 639.60

Достапност

Манос del Уругвај Марина рака обоена, фер трговија чипка тежина волна.Убава 100% superwash merino волна чипка тежина синглови предиво со различни спектар на зашеметување рака обоена полу-цврст и распоредени боени colourways.Полесни од воздухот и помек од облаците, Манос Марина е совршен за исклучителна чипка бод shawls и cowls, стил блузи и drapy cardigans.РАКА ОБОЕНА : Секој skein е рачно боени со Занаетчии во Уругвај.Секој skein е уникатен, не постои друг сосема се допаѓа.Сликите се на претставник на бои, но може да постојат мали варијации помеѓу skeins поради рака обоена природа на предиво.МАТЕРИЈАЛ : 100% Superwash Merino; YARDAGE : 800m/874yds по 100g skein.ИГЛИ : НИ 2 (2.75 мм ,велика БРИТАНИЈА 12).МЕРАЧ : 32 sts x 32 ред по 10см/4in.Боја : N7593 Steampunk.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа