Baosity 0.5 m X 6063 Алуминиум Круг Солидна Род Бар Вратило, Diam. 5mm, 50cm(19.7 инчи) Должина

Baosity 0.5 m X 6063 Алуминиум Круг Солидна Род Бар Вратило, Diam. 5mm, 50cm(19.7 инчи) Должина

DEN 209.04

Достапност

Материјал : 6063 Алуминиум( Al-Mg-Si).Целосна должина : 50cm (19.7).Род Дијаметар : 5mm.Род Дијаметар : 5mm.Материјал : 6063 Алуминиум( Al-Mg-Si).Добредојдовте на нашата продавница.Ако сте љубители на Спортови и Активности на Отворено ,ние ќе го обезбеди она што го сакате, и им даде на вашиот многу се изненади.Опис : - 50cm( 19.7 инчи) должина 6063 Алуминиум( Al-Mg-Si) Круг Род, дијаметар( Diam.) варира од 3мм до 12mm во нашата продавница - Има добри механички својства, е топлина лечи и weldable, слични на Британскиот алуминиум HE9 - Овозможува комплексни форми да се формираат со многу мазни површини погодни за anodizing - Популарни за видливо архитектонски апликации како што се прозорец рамки, вратата рамки, покриви, и знак рамки - најчести легура се користи за алуминиум extrusion Specification : - Материјал : 6063 Алуминиум( Al-Mg-Si) - Целосна должина : 50cm (19.7) - Род Дијаметар : 5mm Size Табела : Алуминиум во состав : Силикон минимум 0.2%, максимум за 0,6% од weight Iron без минимум, максимум 0.35%Бакар без минимум, максимум 0.10%Манган без минимум, максимум 0.10%Магнезиум минимум 0.45%, максимална 0.9%Хром без минимум, максимум 0.10%Цинк без минимум, максимум 0.10%Титаниум без минимум, максимум 0.10%Други елементи не поголема од 0.05%, секој, 0.15% вкупно; Алуминиумски е потсетник.Пакетот Вклучува : 1 Парче Алуминиум Круг Род.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа