POWGDLT Соларни Пост Капа Светла Отворено, Двоен LED Водоотпорен LED Ограда Пост Соларни Светилки, за 3.5x3.5/4x4/5х5 Дрво Мислења во Патио Двор Пејзаж Декорација, Дек или Гради?

POWGDLT Соларни Пост Капа Светла Отворено, Двоен LED Водоотпорен LED Ограда Пост Соларни Светилки, за 3.5x3.5/4x4/5х5

DEN 400.00
-17 %
DEN 479.76

Достапност

Локацијата е блиску до друг извор на светлина. 【Она што ќе добиете за】Сосема нов производ,Одличен квалитет,Поддршка на 30-дена грижете се-слободен refundand и пријателски услуги на клиентите.Спецификација за производ:Материјал : Пластични и glass Lumens : 10 лумен по light Light Боја : 3000k топла светлина LEDBattery : АА NI-МЗ(б) 1.8 cm Packing начин : 4 x соларна LED пат lights Intelligent Контрола:Автоматски да го ИСКЛУЧИТЕ и се полни во текот на денот(4-6h). ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот е вклучено ИСКЛУЧЕНО.Во текот на ноќта, на сончевата светлина се напојува од батерија користејќи ја електричната енергија складирана во текот на денот.Не грижи за дожд, снег, мраз или лапавица.Автоматски светло до темно(8-10h). 【IP44 Водоотпорен】Соларни ограда пост светлина има IP44 водоотпорен оценка и е направен од тешки ABS пластика.Избегне трошоците за вработување electricians или handymen, нема потреба да се поврзете жици, основата е утврден од страна на обезбедени завртки, заштита на животната средина и заштеда.Еколошки:штета на животната средина.Преселат на сончевата светлина или елиминирање на други извори на светлина. Батеријата не е целосно наполнета.Во текот на денот, на конвертор се конвертира сончевата светлина се апсорбира од страна на соларен панел во електрична енергија и продавници во една батерија. 【Применливи Големина】Погодна за отворен сончевата светлина столбови на 3.2 V 600m Ah батеријата (Пре-инсталиран)Работно време : 8-10 часа по целосно charged Size : 5.5 / 4x4 / 5х5, на соларен погон пост светла е обвинет во текот на денот и автоматски вклучена во текот на ноќта,исклучи автоматски во зората.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа