Граѓанин CZ1200 NTEP Одобрени Накит Скала

Граѓанин CZ1200 NTEP Одобрени Накит Скала

DEN 5928.00

Достапност

Класа II NTEP Одобри Правниот За Трговија. 1200 грам капацитет x 0.1 грам резолуција плус пет дополнителни мерење единици.Програмабилни позадинско осветлување приказ.RS232 сериски порт за комуникација со компјутери, печатари и монитори. 1 Година Производителот.Граѓанинот CZ 1200 е NTEP Овластени Правни за Трговија Накит и Златни Скала.Оваа прецизност скала има 1200 грам капацитет со 0.1 грам резолуција плус карат (6000.0 ct x 0.5 ct), фунта (2.6455 lb x 0.0005 lb), pennyweight (771.6 dwt x 0.1 dwt), унца (42.325 оз x 0.005 мл) и троја унца (38.580 ozt x 0.005 ozt) мерење единици.Програмабилни светлото, RS232, AC адаптер, од не ' рѓосувачки платформа и повеќе.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа