МИС MOLY Половината Тренер за Мажи Корсет со Појас Тегови Загуба Тренингот Тример Спорт Половината Cincher Shaper

МИС MOLY Половината Тренер за Мажи Корсет со Појас Тегови Загуба Тренингот Тример Спорт Половината Cincher

DEN 959.76

Достапност

Го штити и го спречува Повреда.тоа ќе биде одличен партнер во вежбањето фитнес без разлика дали дома и на отворено.Neoprene ткаенина Зголемена телесна топлина ви помага да се елиминираат токсините, отстранување на вишокот на пот тежина, брзо нагоре на горење калории процес, и одржување на вашите мускули топло и поддржани за време на вежбање.Ви даде совршено се вклопуваат.Исто така, hourglass жешко тело shaper е избрана neoprene ткаенина, која е дише мека и го прави сауна пот половината корсет појас удобен за носење.око затворање.Го подобрува држењето на телото.Оваа половината тренер ви помага да се намали вашиот стомак, отстранете пивски стомак, и да ги елиминираат вашите средниот дел на масти.Поддржува долниот дел на грбот.Дома тренингот : Носи оваа пот половината тренер спорт girdle, можете да го стори истото вежбање, како и обично, но горат повеќе калории.Половината тренер со ремени, високи компресија, се намалува и форми вашиот половината,тоа ви помага да го пот за да се отстрани вишокот на вода тежина, да се стимулира масти гори ,вежби за стомакот, стомакот навивам & назад поддршка.Половината тример појас обвива се применливи и за жените и мажите како сила за обука опрема во салата.Широк Појас тренер + Половината Ножици.За салата обука за мажите, тоа го намалува ризикот од повреди како herniated диск и lumbar мускулите вирус за време на фитнес вежби.Принудени да се стегне половината& стомак маст, кријат екстра грутки и испакнатините.Мултифункционален shapewear : Охранвам стомакот, намалување на половината, поддршка на вашите врати, подобрување на држењето на телото, ослободување половината болка, заштита на ' рбетот, забрзување на масти гори додека вежбате.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа