DB Електрични SDR0103 Стартер За Гасеница V60 V70 V80 Лифт Камион, IHC, Massey Фергусон Трактор MF165 MF175 MF180 MF225 MF30 / Waukesha Мотор 10455316, 1107234, 1107249, 1107268, 1108396, 1109081

DB Електрични SDR0103 Стартер За Гасеница V60 V70 V80 Лифт Камион, IHC, Massey Фергусон Трактор MF165 MF175

DEN 840.00

Достапност

, Заби : 10, Стартер Тип : DD. Компатибилен Со/Замена За : ГАСЕНИЦА : V60 D 1979-1986, V60 E 1985-1991, V70 D 1979-1986, V80 D 1979-1986, V80 E 1985-1991, GALION : S35 B 1979-1988, S55 C 1984-1988, Разни Модели, HY-ДИНАМИЧЕН : 140 1967-1970, 160 1967-1970, 190 1967-1970, 250 C 1967-1970, 300 C 1967-1970, 350 C 1967-1970, А Dynahoe 1965-1966, МЕЃУНАРОДНАТА : 375 1967-1971, MASSEY ФЕРГУСОН : МФ-165 1969-1973, МФ-175 1969-1973, МФ-180 1969-1972, МФ-2200 1975 ГОДИНА, МФ-255 1974-1975, МФ-265 1974-1975.Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно еднаш ќе се инсталира во вашето возило.Тие се голема гордост во обезбедување на врвен квалитет на производи за кои ќе се задржи се движи напред.Го заменува ОЕМ Броеви : ARROWHEAD : SDR0103, БББ HD (СТАРИОТ) : 4385 WS, ГАСЕНИЦА : 347199, 3 T8194, 655380, 7 N8403, DELCO : 10455316, 1107234, 1107249, 1107268, 1107737, 1108396, 1109081, 1109427, 1998259, 1998302, HYSTER : 3004016, J & N : 410-12273, 410-12674, ЛЕСТЕР : 4385, ЛЕСТЕР (СТАРИОТ) : 4240, 4264, 4334, MASSEY ФЕРГУСОН : 1903105-M91, 518670-M91, 772482-M91, REMY LIGHT DUTY : 61121, ЈЕИЛ : 2200071-49.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа