1/2 Внатрешна врвот на Водата Доводното Автоматско Плови Вентил Нивото на Водата Контрола Вентил, што се Користи за Соларни загревачи на Вода Резервоарот Кула Базен

1/2 Внатрешна врвот на Водата Доводното Автоматско Плови Вентил Нивото на Водата Контрола Вентил, што се Користи

DEN 381.36

Достапност

Ако корисникот се утврди дека времето за додавање на вода станува подолго, тој може да испратите водата доводното и исплакнете.Ако квалитетот на водата не е добра, вентил треба да бидат соодветно одржувани.Се искачи, притиснете го џојстикот за да го затворите пилот дупка, вентил празнина почнува да се пополни со вода, и потоа затворете контрола вентил.На запечатување површината на контрола вентил веднаш се прекинува снабдувањето со вода.Пред инсталацијата, ве молиме чистење на нечистотиите во гасоводот за да се спречи блокадата.Ако ви треба да го инсталирате од врвот, потребна ви е лактите за да се поврзете на плови вентил и на влезот линија.Користете дупка прачка за да го отворите пилот дупка на контрола вентил.Прво, да го поправи водата доводното цевковод на хоризонтална површина, и потоа да се поврзете на автоматско намалување на нивото на контрола вентил на водата доводното според стандард.Направени од високо-квалитетни материјали и да ги прифати сите FBA услуги на клиентите политики.По инсталацијата, на плови мора да се вертикални.Направени од страна на Кинески производител.Лесен за инсталација : мали димензии, се проценува проток до 40 psi 3 литри во минута, 60 psi 5 литри во минута.Широко се користи во : резервоари за вода, вода кули, базени, соларна енергија, тоалети, топла вода и бојлери, животински вода за пиење, воздух за ладење, навлажнувачи, државни згради, разладни кули, топла вода и бојлери, пареа, резервоари за вода, вода кули, тоалети.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа