uxcell PH Тест Ленти 1-14 Индикатор на Хартија Лабораторија Лакмус Тестер 80in1 Комплет за Вода, Храна Аквариум Базен Тестирање Алкална Киселина 20pcs

uxcell PH Тест Ленти 1-14 Индикатор на Хартија Лабораторија Лакмус Тестер 80in1 Комплет за Вода, Храна Аквариум

DEN 311.76

Достапност

Тестирање Опсег : 1-14 Целосен Опсег; Големина : 55mmx9mm / 2"x0.35" (L*W).p H Боја Шема Интервали : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14. Широко се применува за индустриски хемиски тестирање, наука, образование, лабораторија за употреба, водата за пиење, базен, спа, аквариум, хидропоника и училница аналитичка хемија.Овој труд не се однесува на баферот решенија и многу слаба киселина-база концентрација помала од 0.01%.ЗАБЕЛЕШКА : ве Молиме забележете дека решенија со рн од 5.5 ќе резултира со жолто обоени тест ленти кој наликува на оригиналната боја на сува газа.Да се чува на ладно, суво место подалеку од сончева светлина.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа