PH Дигитален Тестер PH Метар, Hofun Професионални PH Пенкало со 0.01 PH Висока Точност, 0-14 Мерење на PH Опсег, Идеален Вода PH Тестер за Домаќинство Пиење, Базен и Аквариум(Сина

PH Дигитален Тестер PH Метар, Hofun Професионални PH Пенкало со 0.01 PH Висока Точност, 0-14 Мерење на PH Опсег,

DEN 310.56

Достапност

·✔ ЛЕСНО ЧИТАЊЕТО на ГОЛЕМИ позадинско осветлување на LCD ДИСПЛЕЈОТ : Hofun квалитетот на водата метар со Голема позадинско осветлување на LCD е далеку подобри од другите оние, што овозможува поширока агли на податоци за читање и ноќ читање. ·✔ ШИРОКА УПОТРЕБА : Џеб Големина PH Метар е идеален PH тестер за вода, кади, аквариуми, бањи, хидропоника, храна, вино и пиво одлуки и повеќе. ·✔ БРЗА И ТОЧНА : Осигурајте се дека вашиот пиење вода,базен, генерален хидропоника PH има совршен p H баланс и безбедно за употреба со Hofun прецизност p H точноста PH тестер .Hofun PH метар за вода има чувствителни electrode сензор за читање точни p H. ·✔ АВТОМАТСКА ТЕМПЕРАТУРНА КОМПЕНЗАЦИЈА : Нема повеќе потреба да се грижите за температура на за да бидат тестирани течност, како PH дигитален тестер е изградена во (ATC) автоматска температурна компензација, така што тоа може да точно да се утврди p H вредноста на примерокот во било температура во опсег од 32°F - 140°F (0°C - 60°C). ·✔[ ЛЕСНО CALIBRATION ] : На Hofun PH пенкало е опремен со автоматски температурна компензација која може да се прилагоди за да температури на водата и на квалитетот на водата, да се даде PH читања речиси веднаш.Како и да е, тестер може да се тестира со користење на Баферот во Прав.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа