Jovial Penne Rigate Einkorn Тестенини | Органски житарките Penne Rigate | Не-ГМО | Високо Протеинска | Долниот Хидрати | USDA Сертифицирани Органски | Кошер | Вкусни Тестенини | произведен

Jovial Penne Rigate Einkorn Тестенини | Органски житарките Penne Rigate | Не-ГМО | Високо Протеинска | Долниот

DEN 858.48

Достапност

Тој е богат со протеини, Б витамини, диетални влакна, железо, етерични и трага минерали.ОРИГИНАЛНИОТ И НАЈЧИСТА ПЧЕНИЦА : Никогаш не hybridized, einkorn е оригиналниот пченица и е подобро-толерирана од страна на поголем број на луѓе се чувствителни на модерната пченица. 100% ОРГАНСКИ И НЕ-ГМО ПРОЕКТ ЗАВЕРЕН : Einkorn е само пченица дека никогаш не била hybridized.Einkorn е глутен, протеин е послаба отколку модерните пченица е глутен, протеин, што го прави полесно да се вари.Со повеќе протеини отколку во било која друга жито, einkorn е хранлива центар кој ви остава чувство задоволни без мерење одредување на вашата варењето на храната.Содржи пченица.На глутен, протеин во einkorn се различни отколку на глутен, протеин се наоѓаат во современите пченица.Einkorn е најстарата храна да се направи тоа назад до денес е на маса - тоа датира од Неолитскиот земјоделци кои sowed диви einkorn семе 12,000 години!.порција содржи колку на лутеин како антиоксиданс како една целина јајце.Тоа не е bromated, белена или се збогатува.Jovial пченичен Einkorn Тестенини од Тоскана е 100% органски и нуди одличен вкус, житарките добрина.Произведено ВО ИТАЛИЈА : jovial Einkorn се одгледува на мали семејни фарми во сопственост на Italy.Jovial Einkorn Брашно е USDA Сертифицирани Органски и тестирани за glyphosate.By купување einkorn, ќе се поддржуваат скапоцени биодиверзитетот.Einkorn е одлична алтернатива за модерна пченица, особено за оние со не-целијачна глутен чувствителност.Einkorn содржи глутен и не треба да се консумира од страна на celiacs.ВИСОКО ПРОТЕИНСКА И ВИСОКО ХРАНЛИВИ : 8g на протеини по порција.Слободни на млеко, кикирики, дрво плодови, школки, риба и соја.ТРАДИЦИОНАЛЕН ИТАЛИЈАНСКИ ТЕСТЕНИНИ : тестенини Направени од страна на занаетчии во Италија користење на традиционалните техники како притискање преку бронза умира и бавно сушење за супериорен квалитет.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа