Koranny Безжична Caregiver Пејџер Личен Повик Копче за Алармирање за Дом за Стари лица Пациентот медицински Сестри Постарите Пречки во развојот, 2 СОС Предаватели & 1 Примач

Koranny Безжична Caregiver Пејџер Личен Повик Копче за Алармирање за Дом за Стари лица Пациентот медицински

DEN 959.76

Достапност

На црвено светло ќе флеш да се потврди успешната спарување 4.Пејџер со ноќ светлина функција.Прифатливи за фиксно во кревет/перење соба. Примачот автоматски ќе излезете спарување на владата 5.Идејата е за caregiver и постарите лица, децата, хендикепирани, бремени жени или пациентот додека повик за помош дома. Системот е подготвен да се користи.LED трепкачко светло за слушно оштетени.Притисни повик паника копчето е водоотпорен. Притиснете приемникот "Сигнал" копчето, додека LED светло се пали 2.Белешки : користете мали крстот шрафцигер за да го отворите задниот на испраќачот за да ја отстраните батеријата изолација лист пред употреба.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа